Gerçek Hayat Örnekleri ile Güvenli Yazılım Geliştirme Eğitimi

Eğitim Açıklaması

Bu eğitim günümüz web uygulamalarında karşılaşılan güvenlik açıkları türlerini, OWASP kategorizasyonunu temel alarak, her baslık ve zafiyet tipi için gerçek hayattan örnekler ile açıklar. Toplamda 2 gün sürecek şekilde tasarlanmış̧ olan eğitim, farklı zafiyet türlerini gerçek örnekler üzerinden ele alır ve saldırgan bakış̧ acısıyla analiz eder.

Özel olarak Yazılım Geliştiriciler için tasarlanmış̧ olan bu eğitim; değinilen web uygulama güvenliği problemlerinin, yazılım geliştirme ekipleri tarafından tam olarak anlaşılmasını hedefler ve yazılım geliştirme surecinde alınan kararların, geliştirilen uygulamanın güvenli isleyişine olan etkilerini anlatır.

Katılımcılar tarafından tüm web uygulama güvenliği türlerinin tam olarak anlaşılmasının ardından; her bir zafiyet için dikkat edilmesi gereken güvenlik adımları, benimsenmesi gereken önemli yaklaşımlar ve doğru bilinen ama yanlış̧ veya yetersiz olan güvenlik önlemleri gibi kritik konular üzerinden ilerlenir.

Doğrudan saldırgan bakış̧ acısını, güvenlik uzmanları tarafından tecrübe edilen gerçek hayata ait örnekler ile tamamen pratik şekilde anlatmak amacıyla şekillendirilen bu eğitim ile; yazılım geliştirme ekiplerinin daha güvenli kod geliştirmelerine imkân sağlayacak bir güvenlik Farkındalığı ile donatılması hedeflenir.

Eğitim Ücreti

Ayrıntılı bilgi için info@invictuseurope.com adresini kullanabilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Sertifika

Eğitimin süresi 2 gündür. Katılımcılara INVICTUS tarafından hazırlanan; “Güvenli Yazılım Geliştirme Eğitimi Katılım Sertifikası” verilecektir.

Kim İçin?

Bu eğitimin, özellikle doğrudan yazılım ekiplerine yönelik bir eğitimdir.

Eğitim İçeriği

  -

Ön Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için orta düzeyde kodlama bilgisi yeterlidir.

Eğitim Lokasyonu

Eğitimler kurumun belirlediği lokasyonda veya Teknopark İstanbul eğitim sınıflarında verilmektedir.