Background Image

TELEKOMÜNİKASYON

TELEKOMÜNİKASYON

Telekom firmaları milyonlarca müşteriye yönelik birbirinden farklı hizmetler sunmaktadırlar. Bu hizmet havuzundaki her türlü servis ve ürün siber saldırganlar tarafından aktif olarak hedef alınmaktadır. Özellikle yüklü miktarda hassas veri barındıran telekom kurumlarında siber güvenlik altyapısı uçtan uca sağlanarak hizmetlerin düzenli olarak test edilmesi gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki; telekom kurumları yalnızca siber saldırganlar tarafından değil, diğer devlet kurumları tarafından da izleme ve dinleme faaliyetleri için başlıca hedef haline gelmektedirler.

Telekom firmalarının geleneksel siber güvenlik çözümlerinin dışında proaktif çözümlere ve saldırganlar tarafından düzenlenmesi planlanan saldırıları da önceden izlemeye olanak sağlayacak teknolojilere ihtiyacı vardır. Siber istihbarat hizmetleri ve diğer özel güvenlik servisleri ile Telekom kurumlarının en kritik ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Telekomünikasyon kurumları için verdiğimiz hizmetler başlıca:

  • Sızma Testleri
  • Siber Saldırı Tatbikatı
  • Siber İstihbarat
  • Kod Analizi
  • Siber Güvenlik Eğitimleri
olarak ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenmiştir.

Tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgileri INVICTUS Servis dökümanımızda bulabilirsiniz.

Siber İstihbarat ve U.S.T.A. platformu hakkında detaylı bilgi için Siber İstihbarat Servisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.