Background Image

KAMU

KAMU

Kamu'nun siber güvenlik ihtiyacı özel sektöre göre farklılık göstermektedir. Türkiye'de siber güvenlik alanında yapılan Ar-Ge çalışmaları artmakta olup, mevcut koşullarda kamu kurumları yurtdışından birçok ürüne ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle yabancı ülkelerden tedarik edilen bu ürünlerin güvenlik kontrolü başlı başına bir ihtiyaç haline gelmiştir. Alanında uzman ekibimiz ile dünyada en yaygın olarak kullanılan ürünlerde açıklıklar bularak bunları ilgili kurumlar ile paylaşmaktayız. Yapılan bu çalışmalar ile ülke güvenliğini bir adım ileriye götürerek, dünya çapında da farkındalık yaratmaktayız. İhtiyaç halinde kaynak kodu olmayan yazılımlar dahil güvenliği riske atabilecek her türlü donanım ve yazılım uzman ekibimiz tarafından test edilir.

Günümüzde siber saldırılar politik etmenler tarafından şekillenmekte ve daha plansız hale gelmektedirler. Saldırganların ortamlarını anlık olarak takip edebilen Siber İstihbarat platformu U.S.T.A. ile kamu kurumlarına yönelik gerçekleşecek saldırıları önceden tespit ederek sonlandırmaktayız. Ulusal Siber Tehdit Ağı projesi Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın iştiraki Teknopark İstanbul'da Ar-Ge projesi olarak geliştirilmekte olup, kamu kurumlarına yönelik siber tehdit bildirimleri herhangi bir ücret gözetmeksizin gerçekleştirilmektedir.

Kamu kurumları için verdiğimiz hizmetler başlıca:

  • Sızma Testleri
  • Siber Saldırı Tatbikatı
  • Kod Analizi
  • Siber Güvenlik Eğitimleri
olarak ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenmiştir.

Tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgileri INVICTUS Servis dökümanımızda bulabilirsiniz.

Siber İstihbarat ve U.S.T.A. platformu hakkında detaylı bilgi için Siber İstihbarat Servisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.