Background Image

SİGORTACILIK

SİGORTACILIK

Sigorta firmaları doğası gereği müşterilerine has birçok veriyi barındırmaktadırlar. Saldırganlar gerek hedef odaklı saldırılarda, gerekse de geniş bir kitleye uygulayacağı dolandırıcılık saldırılarında sigorta kurumlarının barındırdığı kişi özlük ve poliçe bilgilerine ihtiyaç duymaktadırlar.

Günümüzde artan sigorta acenta sayısı ve siber güvenliğin öneminin yeterince algılanamaması nedeni ile birçok sızıntı yaşanmakta, mağdur kurumlar hem para hem de müşterilerin gözünde marka değerini kaybetmektedirler. Yürürlüğe giren kişisel verilerin korunması kanunu ile birlikte de sigorta firmalarına büyük bir yük düşmektedir. INVICTUS olarak Türkiye'nin önde gelen sigorta firmalarına hizmet vererek, dış dünyadan gelebilecek her türlü siber saldırıya karşı hazır olmalarını sağlamaktayız. U.S.T.A. Siber İstihbarat ve Siber Tehdit Paylaşım platformu ile de kurumun potansiyel veri sızıntılarını büyük kayıplar yaşanmadan tespit ederek engellemekteyiz.

Sigorta kurumları için verdiğimiz hizmetler başlıca:

  • Sızma Testleri
  • Siber Saldırı Tatbikatı
  • Siber İstihbarat
  • Kod Analizi
  • Siber Güvenlik Eğitimleri
olarak ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenmiştir.

Tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgileri INVICTUS Servis dökümanımızda bulabilirsiniz.

Siber İstihbarat ve U.S.T.A. platformu hakkında detaylı bilgi için Siber İstihbarat Servisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.