Background Image

E-TİCARET

E-TİCARET

Siber saldırganların başlıca motivasyonlarından biri olan "para", e-ticaret sitelerini başlıca hedeflerden biri haline getirmektedir. Özellikle son zamanlarda dünya çapında yaşanan birçok siber saldırı vakası ve sızan veritabanı bilgileri, bu tehlikenin boyutunu ortaya koymaktadır.

Yurtdışında geniş yankı bulan e-ticaretlere yönelik gerçekleştirilen siber saldırı haberleri buzdağının yalnızca görünen yüzüdür. Her gün boyutu farklılık gösteren onlarca e-ticaret sitesi saldırganlar tarafından ele geçirilmekte ve veri tabanları deep-web denilen saldırganların ortamlarında paylaşılmaktadır.

Genel bakış açısı satış odaklı olan e-ticaret siteleri güvenliği göz ardı etmekte, birçoğu ise saldırılar sonucunda müşterilerin şikayetleri ve kredi kartı denetim merkezlerinin şikayetleri nedeni ile işleyişini durdurmak zorunda kalmaktadır.

Güvenli kod geliştirme ve düzenli sızma testleri ile e-ticaret sitelerinin en güncel saldırılara karşı sürekli hazır durumda bulunması gerekmektedir. INVICTUS ekibi siber istihbarat yetkinliği sayesinde saldırganların ve dolandırıcıların kullandığı güncel yöntemleri test ederek yaşanacak birçok probleme karşı önlem alınmasını sağlar.

E-Ticaret kurumları için verdiğimiz hizmetler başlıca:

  • Sızma Testleri
  • Siber Saldırı Tatbikatı
  • Kod Analizi
  • Güvenli Kod Geliştirme Döngüsünün Oturtulması
  • Siber Güvenlik Eğitimleri
olarak ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenmiştir.

Tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgileri INVICTUS Servis dökümanımızda bulabilirsiniz.

Siber İstihbarat ve U.S.T.A. platformu hakkında detaylı bilgi için Siber İstihbarat Servisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.