Background Image

FİNANS VE BANKACILIK

FİNANS VE BANKACILIK

Özellikle paranın dijital olarak transfer edildiği ve saklandığı internet dünyasında finans sektörü siber saldırganların başlıca hedefi olmaktadır. Kurum müşterilerinin bilgi güvenliği farkındalığı seviyesinin düşük olması da bu saldırıların etkisini kat ve kat arttırmaktadır. Internet kullanıcılarının büyük bir bölümü en basit güvenlik önlemlerini bile uygulayamamakta, bu durum ise finans kurumları için farklı katmanlarda güvenlik politikaları oluşturulmasını gerektirmektedir.

INVICTUS kurulduğu günden bu yana başlıca finans sektörüne yönelik tehditleri tespit etmekte ve bu tehditleri taahüt ettiği zaman içerisinde sonlandırmaktadır. Özellikle bankalar başta olmak üzere finans kurumlarının dışarıdan gelebilecek en güncel saldırılara karşı güvenlik seviyesini ölçümleyen ekibimiz, siber istihbarat altyapısı sayesinde de saldırganları takip ederek kurumlara yöneltilebilecek tehditleri anlık olarak bildirmektedir.

Finans kurumları için verdiğimiz hizmetler başlıca:

  • Sızma Testleri
  • Siber Saldırı Tatbikatı
  • Siber İstihbarat
  • Kod Analizi
  • Siber Güvenlik Eğitimleri
olarak ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenmiştir.

Tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgileri INVICTUS Servis dökümanımızda bulabilirsiniz.

Siber İstihbarat ve U.S.T.A. platformu hakkında detaylı bilgi için Siber İstihbarat Servisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.