Background Image

KOD ANALİZİ

KOD ANALİZİ

Yazılımların içindeki riskleri öğrenin

İster kendi geliştirdiğiniz, ister dışarıdan tedarik ettiğiniz yazılımlar olsun içinde bulunan potansiyel kod hatalarından dolayı kurumunuzu riske atabilirler. INVICTUS; kurumunuzda kullanılan her türlü yazılımın kodunu inceleyerek riskleri ortadan kaldırır. Kaynak kodunuz yerinde incelenerek kod geliştiren ekiplere konu hakkında eğitimler verilir.

Kara kutu sistemler tehlike yaratmasın

Kaynak kodu olmayan, kara kutu şeklinde ifade edilen yazılımları “Tersine Mühendislik“ yöntemleri ile ilceleyen uzman ekibimiz, dışarıdan tedarik ettiğiniz ve risk yaratabilecek her türlü yazılımı kaynak koduna ihtiyaç olmadan analiz ederek potansiyel tehditleri ortaya çıkarır.

Code analizi

Güvenli Kod Geliştirme Döngüsü

Unutmamak gerekir ki; Her insan hata yapar ve yazılım geliştirme süreci onlarca kişinin onbinlerce satır kod yazması ile ilerleyen bir süreçtir. Yazılım geliştirme ekibinin güvenli kod geliştirme adımlarını uygulaması nihai yazılımın güvenliğinin sağlanması için en önemli kriterlerden biridir. INVICTUS; kod analizi sonucunda tespit ettiği bulguları yazılım ekiplerine detaylı olarak aktararak aynı hataların yapılmaması için farkındalık oluşturur. Oluşturduğu bu farkındalık sayesinde güvenli kod geliştirme döngüsünün doğru işlemesini sağlar.