Background Image

SİBER SALDIRI TATBİKATI

SİBER SALDIRI TATBİKATI

Siber saldırıya gerçekten hazır mısınız?

Kurumlar siber saldırıları engellemek için birbirinden farklı donanımlar ve yazılımlar kullanırlar. Yapılan bu siber güvenlik yatırımlarının gerçekleşmesi olası saldırılara yönelik ne denli başarılı olacağı ise her zaman bir soru işareti olarak kalmaktadır.

Saldırganlar kural tanımazlar

Sızma (Penetrasyon) Testleri, sisteminizin belirli bir bölümünü veya belirli uygulamalarınızı detaylı olarak incelemenize olanak tanısa dahi aldığınız tüm önlemlerin kurumunuzu koruduğuna emin olmanız gerekmektedir. Siber saldırı tatbikatı ile INVICTUS, kurumunuzun her türlü dışa açık servisleri ve potansiyel riskleri analiz ederek planlı saldırı simülasyonu gerçekleştirir. Her adımının zaman ve yöntemi ile not edilerek gerçekleştirilen bu tatbikatın sonuçları kurum ile paylaşılarak, kurumun mevcut güvenlik altyapısı düzeltilir. INVICTUS; Özellikle siber olaylara müdahale ekiplerinin işleyişini, tedarik edilen donanımların etkinliğini, saldırı kural tanımlamalarınızı ve personelin farkındalığını ölçmenize olanak sağlayan bu tatbikatler ile gerçek saldırılara karşı sürekli tetikte olmanızı sağlar.

Sızma (Penetrasyon) Testleri ile Siber Saldırı Tatbikatı benzer hizmetler olarak düşünülse dahi başlıca farkları aşağıdaki tabloda daha net ifade edilmiştir.

Sızma(Penetrasyon) TestiSiber Saldırı Tatbikatı
Ayrıntılı web uygulama veya servis analizi
Test sırasında BT/IT ekipleri ile kordinasyon
Test sonucunun BT/IT ekipleri ile değerlendirilmesi
Raporlama
Faklı yetki seviyeleri ile detaylı analiz
Sınırsız kapsam (Tüm kurum servisleri ve uygulamaları)
Test başlangıç ve bitiş tarihinin önceden belirlenmesi
Her adımda gerçekleştirilen saldırının tarih-saat raporu