Background Image

BASINDA BİZ

23 Mart 2017

Beyaz hacker Can Yıldızlı anlattı: Sosyal medyada 'güvenli' diye bir şey yok.


Can Yıldızlı’yla ilk kez dört yıl önce, İstanbul’da bir pastanede buluşmuştuk. Saniyeler içinde mekânın internetini kullananları tespit etti ve Facebook hesaplarına girdi. Şok geçirmiştim. Bu kez, İsviçre’de olduğundan WhatsApp üzerinden konuştuk. Cep telefonum üzerinden evimin internetini çökertmesi bir dakikasını almadı bile. ‘Pentagon Hacker’ı diye tanınan Can Yıldızlı, sistemin açıklarını bulup sistem yöneticilerine bildiren ‘beyaz hacker’lardan.

Devamını oku
BTK - Siber Yıldız CTF Yarışması
16 Mart 2017

BTK - Siber Yıldız CTF Yarışması


Siber Yıldız yarışmasında takımlarımız ödüllerini aldılar. (Altınları ısırdılar, gerçekmiş). Yerli ve uluslararası yarışmalarda 1. liği elden bırakmayan takımlarımızı ve bu yarışma ile siber güvenlik farkındalığı yaratan BTK'yı tebrik ederiz. Türkiye'nin en başarılı gençlerini yetiştirmekten gurur duyuyoruz.

Devamını oku
13 Mayıs 2016

Türkiye’nin en büyük siber güvenlik yarışmasına dakikalar kaldı


Maya takviminin sona ermesinden yola çıkılarak ,‘Dünyanın sonu’ teması ile 2012’de gerçekleştirilen, Dünyayı Kurtaran Hacker yarışması yaklaşık 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşerek, o tarihe kadar görülmemiş bir popülerlik elde etmişti. Tamamen çevrimiçi olarak gerçekleştirilen yarışmanın ikincisi olan ‘Dünyayı Kurtaran Hacker’ın Oğlu’ bugün gece yarısı yeniden siber güvenliğe ilgi duyan genç yeteneklerin katılımıyla başlayacak.

Devamını oku
07 Kasım 2013

Siber güvenlik 'USTA'ya emanet


Siber güvenlik konusunda dünyaya örnek olabilecek bir sistem Türkiye'de geliştirildi. Amerika Savunma Bakanlığı Pentagon'un düzenlediği hacker yarışmasında dünya birincisi olan Can Yıldızlı, Türkiye'de kurduğu INTELRAD adlı şirket bünyesinde siber güvenlik konusunda devletin ve şirketlerin açıklarına çare olabilecek USTA (Ulusal Siber Tehdit Ağı) projesini geliştirdi...

Devamını oku
16 Eylül 2013

Zirve dünya birincisi bir hackerı ağırlayacak


IntelRAD CEO’su (White Hacker) Can Yıldızlı: ”Hacktivismin son derece yaygın olduğu bu coğrafyada risk yönetimine bakışımızı profesyonelleştirmemiz gerekiyor.”

Devamını oku
10 Mayıs 2013

Siz hariç her şeyiniz kopyalanabilir


Pentagon'un hacker'ı olarak tanınan Can Yıldızlı için kart kopyalamak birkaç saniyelik iş. Ancak o bilgilerini güvenlik için kullanıp 'tüyo'lar veriyor.

Devamını oku
10 Mayıs 2013

“Pentagon’un Hacker”ı Can Yıldızlı: Kart kopyalamak birkaç saniyelik iş


Pentagon’un Hacker’ı olarak tanınan Can Yıldızlı için kart kopyalamak birkaç saniyelik iş. Ancak o bilgilerini güvenlik için kullanıp ‘tüyo’lar veriyor. ABD den Türkiye ye dönen Yıldızlı’nın kurduğu şirkette dokuz kişi çalışıyor. Genç ekibin tamamı kendi alanında uzman.

Devamını oku
08 Nisan 2013

Siber ordu şart


ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) düzenlediği yarışmada birinci olarak adını duyuran Türk bilgisayar korsanı Can Yıldızlı, siber güvenlik konferansı için geldiği KKTC’de Hürriyet’e konuştu: “ABD, Çin ve İran siber ordu kurduklarını ilan etti. Sadece güvenlik önlemi yetmez, saldırı gücünüz de olmalı. Bu savaşı kaybeden, herşeyini kaybeder.”

Devamını oku
04 Ocak 2013

Karanlık pazarın cazibesi


Forbes araştırdı! Sabırlı, bilgili ve enerjik olursanız İnternet’in karanlık bölgelerinde kendi işinizi kurabilirsiniz.

Devamını oku
13 Aralık 2012

Türkiye hackerını arıyor


ABD Savunma Bakanlığı'nın “siber suç” yarışmasını geçen yıl kazanan Türk hacker Can Yıldızlı, Türkiye'nin "en iyi hackerı"nı bulmak için yarışma düzenliyor.

Devamını oku