BLOG

DKHOS - Cyber Intelligence 300 - Naber?
Feb. 18, 2018 CTF

DKHOS - Cyber Intelligence 300 - Naber?


Sorunun Açıklaması:

Pelinsu zamanında en yakın arkadaşı hipster_koder ile görüşmekteydi. Mahmut hipster_koder'ın Pelinsu'ya platonik aşık olduğunu bilmekteydi. Her ihtimalde Pelinsu hakkında yeni bilgilere ulaşmak için araştırması gerekecekti.

Sorunun Çözümü:

Soruya başlangıç anahtarımız "hipster_koder" kelimesiydi. Bu metni sosyal medya platformlarında araştırdıktan sonra karşımıza aynı isimle bir İnstagram hesabı çıkıyordu. Bu hesabın paylaştığı resimleri incelediğimizde "Madi Malabadi" adında bir kullanıcının github sayfası gözüküyordu.

Bu github hesabını araştırıp profilini inceledikten sonra, "El Çabukluğu Marifet" adında bir repository bulucaktık. Bu repository'ye ait commitleri incelediğimizde pastebin sitesine ait bir hesap bilgileri bulacaktık.

Kodda paylaşılan bu hesabın paylaştığı pastebin içeriklerine ulaşmak için pastebin.com/u/haker_hater adresine gitmemiz yeterliydi. Burda "ekiple paylaşılacaklar" gönderisine gittiğimiz zaman karşımıza resimdeki gönderi çıkacaktı.

Daha sonra aslında sorunun ismi de olan naber? = whatsapp kelimesini de ipucu olarak düşünerek, karşımıza çıkan parametreyi whatsapp chat katılım linki olarak kullandığımızda whatsapp grubuna yani flage ulaşmış oluyoruz. "https://chat.whatsapp.com/9CAKIJXEOCiBWnvYuEQRoI"